Kedvem támadt egy kicsit az elemezgetéshez és, hát mit is mondjak, elég érdekes eredmények jöttek ki. Főként Orbán büszkesége vitt a dologra, hogy már zsebre is tette a maguk fix kétharmadát és azért valljuk be, erről az utca emberének elsőre a „három emberből kettő Fideszes” gondolata támad.
A választási eredményekkel ellentétben azonban ez egyáltalán nincs így. 2010-ben Magyarországon összesen 7.972.568 fő, azaz majdnem 8 millió állampolgár rendelkezett szavazati joggal – hogy nem élt vele mindenki, az e szempontból most lényegtelen, ennyien voltak. Főleg azok figyeljenek most, akik nem vettek részt a választáson, készítettem hát egy nagyon érdekes grafikont:
Mindjárt az elején feltűnik, hogy a Fidesz csak a 2. helyen szerepel benne - bal oldalt a választásra jogosultak 1/3-a lett lejölve. Ez azért van, mert a százalékokba beleszámítottam a nem szavazókat is (első oszlop) ellentétben azzal, hogy a Fidesz 52,71%-át csak a választásokon részt vett, a választásra jogosultak 64,45%-ából számították. Számoljuk most hozzá azért a nem szavazókat is, így kerek a képlet, viszont akkor egyértelműen az összes adat torzulni fog.
Szóval így kiderült, hogy tulajdonképp a választást a nem szavazók nyerték meg 35,55%-al, csak egy hajszálnyira a Fidesz 33,97%-ától (de azért előbbi csoport volt többen). Az MSZP mindössze 12,43%-ának bizalmát szerezte meg az említett majd’ 8 millió embernek, míg a Jobbik 10,74 %-ot. És akkor itt húzhatunk is egy piros vonalat, ugyanis, ha a választásra jogosultak 5%-ának támogatása lenne az országgyűlésbe kerülési küszöb, akkor az LMP bár csak egy hajszállal, 0,18%-al, de az idei választásról lecsúszott volna – ahogy minden egyéb párt, akik összesen 2,49% támogatóbázist tudtak felépíteni a szavazásra jogosultakból.
Így működik tehát az „áldott demokrácia”, ahol a Fidesz, a szavazásra jogosultak harmadának támogatásával fog valószínűleg (bár Isten óvjon a lehetőségtől) kétharmados kormányt alakítani. És e mellé azért jusson eszünkbe, hogy a választópolgárokon kívül Magyarországon még két millióan élnek, 18 év alatt. A Fidesz tehát a teljes lakosság mindössze 27%-ának támogatásával kezdhet (valószínűleg) Istent játszani Magyarország felett. 100 emberből 27 támogatja őket, 100 emberből 73 ellenük van, kétharmaddal mégis tejhatalmat fognak kapni. Nem a 100 emberből 27 fogja irányítani az országot, most sem kell azt hinni, hanem mindössze 258 ember a Parlamentben.
Meg kell említeni viszont a választásra jogosultaknak azt a 35,55%-át, akik nem látták már értelmét ennek a rendszernek, nem láttak olyan embereket, akik kellően és a megfelelő módszerekkel tudnák képviselni őket, itt 2.834.248 emberről van szó. Több, mint 7.300-szoros túlerőben vannak a teljes parlamenttel szemben, és ha ők, ez az óriási szellemi tőke egyszer elemi erővel lángra lobban, hogy maguk kezdik alakítani és szervezni a saját életük, a sorsuk, mert szerintük ez a rendszer nem jó, akkor nincs a Földön olyan dolog, ami feltartóztathatná majd őket. A kérdés csak az, hogy mikor kezdődik el ez a szellemi forradalom.
Az írás csak arra próbál rávilágítani, hogy számszerűen mennyi is valójában az a "kétharmad". Amúgy nem hiszem el (vagyis inkább hihetetlennek tűnik), hogy Orbán vagy akárki be tudta beszélni bárkinek is, hogy a kétharmados győzelem milyen jó dolog. Azért elmondom a kifejezés régi nevét: Egypártrendszer. Tehág Gondolkozni kellene egy kicsit, mielőtt valamire szó nélkül leáll bólogatni az ember.
Ajánlott videó - Kulturális Kreatívok